Pre niekoho adrenalín, pre iného životná realita. Aj nevidiaci bežci si vedia užiť beh s pomocou navádzača a vychutnať si prebehnutie cieľovou rovinkou.
Len tak hladkať psa, úplne vypnúť a zažívať s ním prítomný okamih? Dá sa to. Aj v tomto roku sme o tom presvedčili verejnosť na bratislavskej rozlúčke s letom.
Slovo sústredenie vychádza z toho, že sa treba sústrediť. A veru sme sa sústredili: na jednom mieste a na témy, ktoré nás posúvajú vpred.
Prvá kampaň je ako prvá láska. Na ňu sa nezabúda. Navyše – témou našej prvej kampane je práve láska. Vzťah. Silný. Ktorému môžete pomôcť práve vy.
Medzinárodná federácia vodiacich psov organizuje raz za dva roky veľkú svetovú konferenciu. Po covidovej prestávke sme v tomto roku boli pri tom.
V tú sobotu bola v uliciach celá Bratislava. Nechýbali sme ani my z Psi na život. A našli by ste nás rovno na troch stanovištiach.
V prvú aprílovú nedeľu sme vymenili vôdzky za tenisky a rozbehli sme sa v ústrety desiatkam kilometrov.
Biela, zelená, čierna. A doplnková oranžová. Naše farby vychádzajúce z loga Psi na život už jednoducho patria k nám.
Kto má rád pondelky? Nech sa prihlási 😊 Asi nebude veľa rúk hore, naša však od tohto roku určite áno.
Naozaj. Naša organizácia prijala ponuku Mestskej knižnice v Bratislave a jej dobrovoľníci s psími ambasádormi sa radi zúčastňujú na tejto aktivite.
Môže sa každý pes stať vodiacim psom? Aj takéto otázky zaujímali účastníkov prezentácie v spoločnosti Philip Morris Slovakia.
Alebo o tom, ako sme sa vďaka darcom z portálu ľudia ľuďom mohli vycestovať do Fínska a priviezť dve chlpaté nádeje.
Kde sa objaví pes, tam púta pozornosť. A kde sa objavia naši psi, tam je Psi na život (a niekedy aj psina).
Jedno z deviatich šteniatok z našej tohtoročnej skvelej „úrody“ sa dočkalo vskutku pozoruhodného uvítania.
Vzdelávací projekt nám pomohol posilniť odborné znalosti a zručnosti. Zároveň nás priblížil komunite nevidiacich a slabozrakých.
Biele tričko s charakteristickým čierno-zeleným logom v podobe ušiek a ňufáčika sa už naplno stáva súčasťou verejného priestoru. Neveríte?
O čom sme nesmelo snívali, to sa nám 9. júna splnilo. Na svet prišli naše prvé šteniatka.
Absolvovali sme odborné vzdelávanie v oblasti zrakových porúch. Vzdelávanie pre nás zrealizovala Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska a podporil Nadačný fond Accenture.
Do našej psej rodiny pribudli dvaja tmaví fešáci zo spriatelenej českej organizácie Mathilda – štíhly altlét Kubik zavítal do rodiny našej dobrovoľníčky Zuzky, macko Jonatan zase robí spoločnosť rodine našej vychovávateľky Veroniky.
Každý vodiaci pes môže mať zabezpečené welfare, ak tí, ktorí s ním pracujú a ktorí ho vlastnia, chcú jeho welfare zabezpečiť. Prečítajte si viac o tom, ako sa to dá.
Je vám slovo welfare cudzie? Nemalo by byť. Zistite, prečo je zahraničné slovo welfare v súčasnosti také dôležité na celom svete, a čo znamená pre najlepšieho priateľa človeka – psa.
Ak chcete vedieť viac o výcviku vodiaceho psa, tento článok je presne pre vás.
Čo predchádza tomu, kým človek so zrakovým postihnutím dostane do ruky „hotového“ vodiaceho psa? A čo je to DOGSIM?
Bez sponzorov to jednoducho nejde. Vďaka nim môžeme nielen odovzdávať kvalitné vodiace psy, ale poskytovať dvojici celoživotnú podporu a pomoc.
Naši vychovávatelia sú plnohodnotnou súčasťou našej organizácie. Môžu dokonca ovplyvniť aj tak dôležitú vec, ako je meno ich zverenca.
Chcete sa dozvedieť viac o postroji vodiaceho psa? Vďaka spoločnosti Wenta plus naši psi nosia tie najpohodlnejšie 🙂
Kedy sa dá prvý krát odhadnúť či je povaha šteniatka vhodná na úlohu vodiaceho psa?
Aj materiálna pomoc je sa počíta! Každý pes potrebuje okrem kvalitných granulí, aj množstvo kynologických pomôcok a hračiek.
Aký pes sa najčastejšie používa ako vodiaci pes? Predstavujeme našich psích hrdinov a organizácie, ktoré nám ich poskytli.
Vďaka agentúre MAYER McCANN sme zvolili do názvu slovnú hračku. Ak chcete vedieť prečo psi s mäkkým i, prečítajte si viac.
Zadajte váš email a s potešením vám budeme posielať novinky o nás – PsinaNEWS.