Postúpili sme na ďalšiu úroveň v príprave na členstvo v IGDFInternational Guide Dog Federation (IGDF) je medzinárodná federácia združujúca organizácie, ktoré sa zaoberajú výcvikom vodiacich psov a ich odovzdávaním ľuďom so zrakovým postihnutím. IGDF bola založená v roku 1989, viac o jej histórii sa dočítate tu. https://www.igdf.org.uk/about-us/history-of-igdf/

Členstvo v IGDF zabezpečuje certifikáciu členským organizáciám prostredníctvom pravidelného auditu. Zároveň umožňuje zdieľanie poznatkov, skúseností, najvyšších štandardov kvality a metodík. Novým aj existujúcim organizáciám poskytuje podporu formou pomoci na zvyšovaní kvalitu práce a výstupov s cieľom zlepšiť bezpečnosť a nezávislosť mobility ľudí so zrakovým postihnutím.

Stať sa členom IGDF nie je úplne jednoduché. Členstvo je rozdelené do troch úrovní:

V roku 2023 sme splnili podmienky na získanie statusu Applicant Organization. Oznámenie o zmene statusu nám prišlo dokonca s pochvalou: „The Board was very impressed with the quality of your application and asked me to pass on their congratulations on the progress you have made.“ uviedol v oznámení David Maynard, sektretár IGDF.

K dosiahnutiu plnohodnotného členstva na nás čaká ešte dlhá cesta. Urobíme pre to všetko a veríme, že s vašou podporou a pomocou členstvo dosiahneme.

Buďte informovaní

Zadajte váš email a s potešením vám budeme posielať novinky o nás – PsinaNEWS.

Váš email