Ako pomôcť

Vodiaci, asistenčný a signálny pes je kompenzačnou pomôckou, ktorá nahrádza, dopĺňa a podporuje chýbajúce alebo oslabené funkcie. Človek s ťažkým zdravotným znevýhodnením má nárok na finančný príspevok od Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny, ktorý získa po splnení náročných kritérií. Nie každému sa to podarí. 

Cena šteňaťa, potravy, kynologických potrieb, veterinárnej starostlivosti, výcviku, práce s klientom a režijných nákladov spojených so zácvikom a odovzdávaním psa vysoko prevyšuje príspevok poskytnutý ÚPSVaR. Výcvik psích pomocníkov je tak stále závislý od Vašej pomoci: práce dobrovoľníkov a finančnej i materiálnej podpory fyzických a právnických osôb. 

Finančná pomoc


Maškrty
Pošli psovi na život odmenu!
Naši psi – šteniatka aj psi vo výcviku – mimoriadne obľubujú maškrty, teda odmeny, ktoré vnímajú ako prejav zadosťučinenia a pochvaly. Ak chceš aj Ty posmeliť psa vo výchove alebo výcviku a poslať mu pomyselné potľapkanie: „Si fakt dobrý!“, môžeš tak urobiť prostredníctvom trvalého príkazu alebo jednorazovo prevodom na náš účet. Pre identifikáciu, do správy pre prijímateľa prosím nezabudni uviesť „maškrty DAR“.

– Odmeny na týždeň pre 1 psa = 5 EUR
– Odmeny na 2 týždne pre 1 psa =10 EUR
– Odmeny na 1 mesiac pre 1 psa = 20 EUR

Predĺžená ruka, ktorá bude za Teba psom na život odovzdávať chrumkavé odmeny, je účet:
 
IBAN: SK9883300000002901961297
BIC/SWIFT: FIOZSKBAXXX

Patrónstvo
Ak chcete pozorovať, ako sa z rozkošného šteniatka stane sebavedomý psí pomocník, môžete sa stať jeho Patrónom. Vaša pomoc v podobe príspevku na pokrytie nákladov na jeho starostlivosť sa premení na osobné zoznámenie so psom, pravidelné stretnutia a dohľad nad jeho pokrokmi vo výchove či výcviku. Za túto pomoc vám ušijeme na mieru jeden z 3 stupňov patrónstva: bronzový, strieborný a zlatý,  ktoré sú spojené s množstvom zaujímavých benefitov!
Mám záujem stať sa Patrónom

Podporte našu kampaň na portáli ludialudom.sk
Pomôžte nám získať tri šteniatka – sučky, z ktorých tá s najlepšími predpokladmi sa stane budúcou nositeľkou rodu kvalitných psích pomocníkov.

Ostatné dve budú pokračovať v programe výcviku vodiaceho alebo asistenčného psa.

Šteniatka nám prisľúbili renomované zahraničné organizácie zaoberajúce sa špecializovaným chovom vodiacich a asistenčných psov – Purpose Dogs z Belgicka, NauHaun z Fínska a Guide Dogs Stockholm zo Švédska.

Výzva trvá do 30.6.2022

Iný druh pomoci


Dobrovoľnícka pomoc
Dobrovoľníci sú neodmysliteľnou súčasťou nášho združenia. Máš silný a férový vzťah k zvieratám a chceš zažiť skvelý pocit podanej labky?
Chcem sa stať dobrovoľníkom

Materiálna pomoc
Starať sa 24/7 o šteňa či psa aj o nevyhnutnú administratívu nie je jednoduché. Ak je v Tvojich či Vašich firemných silách pomôcť nám materiálne, veľmi to privítame: info@psinazivot.sk

Buďte informovaní Zadajte váš email a budeme vás pravidelne informovať o novinkách v našej organizácii.
Váš email