Ako nám pomôcť

Oslovila vás naša misia a radi by ste sa na nej podieľali?

Je na to niekoľko ciest, je len na vás, ktorou sa vyberiete.

Finančná pomoc


Maškrty
Naši psi – šteniatka aj psi vo výcviku – mimoriadne obľubujú maškrty, teda odmeny, ktoré vnímajú ako prejav zadosťučinenia a pochvaly. Ak chceš aj ty posmeliť psa vo výchove alebo výcviku a poslať mu pomyselné potľapkanie: „Si fakt dobrý!“, môžeš tak urobiť jednorazovo, alebo pravidelným dávkovaním maškŕt.
Pošli maškrtu


Patrónstvo
Ak chce vaša firma pozorovať, ako sa z rozkošného šteniatka stane sebavedomý psí pomocník, môže sa stať jeho Patrónom. Vaša pomoc v podobe príspevku na pokrytie nákladov na výchovu alebo výcvik sa premení na osobné zoznámenie so psom a jeden z 3 stupňov patrónstva: bronzový, strieborný a zlatý.
Mám záujem stať sa Patrónom
ikona znázorňujúca ľudí a psa
Podporte našu kampaň
Na zoznamovacej platforme Tinder sa objavili profily psov, ktoré si hľadajú dlhodobý vzťah. Áno, čítate dobre, dlhodobý vzťah. Píšu o tom, že majú plné zuby krátkodobých vzťahov a chcú sa už usadiť. Má to však jeden háčik, ich ideálny partner ich tam nikdy neuvidí. Ste zvedaví prečo?

Čítajte ďalej

Iná pomoc


Dobrovoľnícka pomoc
Dobrovoľníci sú neodmysliteľnou súčasťou nášho združenia. Nesmierne si vážime ich záujem a vernosť. Máš silný a férový vzťah k zvieratám a chceš zažiť skvelý pocit podanej labky? Hľadáte príležitosť na firemné dobrovoľníctvo či program spoločenskej zodpovednosti?
Chcem sa stať dobrovoľníkom

Materiálna pomoc
Starať sa 24/7 o šteňa či psa aj o nevyhnutnú administratívu nie je jednoduché. Ak je v tvojich či vašich firemných silách pomôcť nám materiálne, veľmi to privítame. Vaše otázky smerujúce k ponuke materiálnej pomoci radi zodpovieme:
info@psinazivot.sk
ikona finančnej podpory
Dary
Cestu šteniatka k vodiacemu psovi môžete podporiť jednorazovým príspevkom alebo trvalým príkazom na účet (do poznámky uveďte DAR).
IBAN: SK9883300000002901961297
BIC/SWIFT: FIOZSKBAXXX

QR kód


Štvornohé oči

Pokladnička zbierky "Štvronohé oči", ktorá predstavuje žltého labradora s dvoma šteniatkami. Vedľa nej sedí živý čierny labrador so živým čiernym šteniatkom.

Všimli ste si pokladnice v podobe psej maminy a rozkošných šteniatok v predajniach siete BILLA a ďalších miestach po celom Slovensku? Prevádzkovateľom verejnej zbierky Štvornohé oči, ktorej výnos slúži na dofinancovanie výcviku vodiacich psov a prípravu klienta na prácu s ním, je Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska. Časť výnosu zbierky nám významne pomáha v našej práci.

Pokladnice nájdete v mestách: Bánovce nad Bebravou, Banská Bystrica, Bardejov, Bratislava, Brezno, Bytča, Čadca, Dolný Kubín, Fiľakovo, Galanta, Handlová, Humenné, Komárno, Košice, Kysucké Nové Mesto, Levice, Liptovský Mikuláš, Malacky, Martin, Michalovce, Nitra, Nové Mesto nad Váhom, Nové Zámky, Pezinok, Piešťany, Poprad, Prešov, Púchov, Rožňava, Ružomberok, Senica, Stará Ľubovňa, Stupava, Svidník, Svit, Šaľa, Šamorín, Topoľčany, Trebišov, Trenčín, Trnava, Turčianske Teplice, Veľký Krtíš, Vranov nad Topľou, Záhorská Bystrica, Zlaté Moravce, Zvolen, Žilina. 

Ako vyzerá pokladnica? Je maketou vodiaceho psa s dvoma šteniatkami, vyrobená je z laminátu. Na pokladnici sa nachádzajú tri otvory na vhadzovanie dobrovoľných príspevkov umiestnené na temene hlavy veľkého vodiaceho psa i oboch šteniatok. Prevedenie pokladníc má tri farebné varianty: čierny, hnedý a krémový.

Aj vašich zopár centov vydaných z nákupu a vložených do pokladnice nám pomôže v napĺňaní misie.

Ďakujeme!

Prečo potrebujeme vašu pomoc?

Vodiaci pes je kompenzačnou pomôckou, ktorá nahrádza, dopĺňa a podporuje chýbajúce alebo oslabené funkcie. Človek s ťažkým zdravotným znevýhodnením má nárok na finančný príspevok od Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny, ktorý získa po splnení náročných kritérií. Nie každému sa to podarí. 

Cena šteňaťa, potravy, kynologických potrieb, veterinárnej starostlivosti, výcviku, práce s klientom a režijných nákladov spojených so zácvikom a odovzdávaním psa vysoko prevyšuje príspevok poskytnutý ÚPSVaR. Aby mohli byť naše služby pre klienta bezplatné, je príprava psích pomocníkov stále závislá od Vašej pomoci: práce dobrovoľníkov a finančnej i materiálnej podpory fyzických a právnických osôb. 

ĎAKUJEME vám za ňu.

Buďte informovaní

Zadajte váš email a s potešením vám budeme posielať novinky o nás – PsinaNEWS.

Váš email