Beh na Kobylu s výnosom pre Psi na životOrganizátori behu AZ-Pneu Vertical v príprave jeho 2. ročníka nadviazali na úmysel športom podporovať verejnoprospešné aktivity. Ako charitatívneho partnera si vybrali naše združenie. Čo k tomu dodať – pre Psi na život je to veľká česť. Postavili sme sa k nej zodpovedne a okrem prípravy prezentačných aktivít a zorganizovania celého tímu veľkých a malých bežcov sme dali dokopy aj psí bežecký tím. A všetkým to išlo jedna radosť 🙂 Na preteky sme pozývali aj prostredníctvom mediálnych výstupov.

V sobotu 25. mája patrila bratislavská Dúbravka bežcom všetkých vekových kategórií. Kto v rámci rozcvičky stihol, alebo úmyselne vyhľadal náš stánok, zoznámil sa s témou vodiacich psov: čím sú špecifické, ako môžu pomôcť človeku so zrakovým postihnutím, čo už sa naučilo šteňa v programe Výchova a čo zvláda pes v programe Výcvik. Svoje zručnosti predviedol ATOS – vycvičený vodiaci pes po úspešnom absolvovaní skúšky čakajúci na svojho nového majiteľa. Z rovnakého vrhu pochádza ATREY, ktorý zopár dní pred pretekmi úspešne absolvoval skúšku. Tím posilnili aj členovia Bielej bandy: BAILEY, psík s najdlhším jazykom :-), ktorý je pod patronátom spoločnosti Siemens a BELLA vyrastajúca v rodinnom prostredí s troma deťmi a mačkami. A napokon veteránka, bývalá chovná sučka MATHILDA s nerozlučnou kamarátkou LEXI. 

Organizátori pripravili tri bežecké trasy pre deti a dve pre dospelých bežcov. Psi na život mala vďaka 11 dospelým bežcom a 8 deťom zastúpenie v každej z nich. Päťku úspešne zvládli aj nevidiaca bežkyňa Tímea s navádzačkou Libušou. A bežalo sa nielen na dvoch, ale aj na štyroch nohách! Na 1 km trať vybehla veteránka PROCEED s dvojčatami Hankou a Lukášom, na 5 km trať zase SANSA s cvičiteľkou Luckou a SKYE s dobrovoľníčkou Luckou. Sme si istí, že toto bol beh s najvyšším počtom psích účastníkov!

Finále Dúbravského behu na Kobylu patrilo stupňu víťazov: ako šampióni hlavného behu na 10 km sa naň postavili Rebeka Cully a Martin Blahušiak. Záver patril aj nám – organizátori nám slávnostne odovzdali šek s číslicou 1 750. Túto sumu v eurách, do ktorej sa premietlo 5 € z registračného poplatku každého bežca, nám venovali organizátori. Cvičiteľky Janka a Lucka s radosťou a poďakovaním charitatívny výnos prevzali.

Naša srdečná vďaka patrí dobrovoľníkom, ktorí v našich tričkách vybehli na trate, všetkým športovcom, ktorí zaplatením registrácie podporili výcvik vodiacich psov v podaní Psi na život a predovšetkým organizátorom a spoločnosti AZ Pneu, ktorí nás našli, oslovili a podporili.

Buďte informovaní

Zadajte váš email a s potešením vám budeme posielať novinky o nás – PsinaNEWS.

Váš email