Atos

Atos je zároveň srdcom veľký dobrodruh a ničoho sa nebojí. Napriek svojmu nízkemu veku, má iba 4 mesiace, už dokáže skrotiť svoj temperament a ak máte dostatok maškŕt a okolo práve neletia suché listy, dokáže obsedieť sústredene na mieste.

Atos sa v týchto dňoch špecializuje na tri oblasti svojho života, a to rast, spánok a spoznávanie sveta.
Čo sa rastu týka, Atos dosiahol krásnych 12 kg na konci 4. mesiaca života. Ak je Atos špecialista na rast, tak na spánok už dosiahol level expert. Spí dlho a veľa, ideálne kdekoľvek a najlepšie sa vyspí v krkolomnej polohe bez akejkoľvek hanby. Vo svojom mladom veku si už stihol zvyknúť na cestovanie autom, autobusom, električkou a aj vlakom. Najbližší rok ho môžete stretnúť vo vlaku medzi Bratislavou a Trnavou ako spí niekde pod sedadlom.
Vo voľnom čase Atosa ovládne jeho čípoš južanský temperament a najradšej voľne cvála po poli. Túto vlastnosť pravdepodobne zdedil po svojej mame Skye z Maďarska, ktorá sa pôvodne volala
Szöcske – v maďarčine „kobylka“. 

Atosovi veľmi rýchlo rastú nohy a uši a veľmi rýchlo sa z neho stáva veľký biely pes, ktorý nemá problém s akýmkoľvek prostredím.

Pravidelne chodí na cvičáky a precvičuje všetky dôležité zručnosti. A vyskúšal si aj aké to je byť hercom v kampani Psindar.

Vo voľných chvíľach nepohrdne prechádzkou, či šantením so psími kamarátmi.

Svoje prvé narodeniny oslávil v kruhu svojej rodiny, ľudskej aj psej.

A keďže úspešne absolvoval hodnotenie povahy aj temperamentu mohol začať hneď s výcvikom vodiaceho psa.

Nahliadnutie do jedného tréningu so súrodencami nájdete tu.

Ďalší naši zverenci

Buďte informovaní

Zadajte váš email a s potešením vám budeme posielať novinky o nás – PsinaNEWS.

Váš email