Skye

Volám sa Skye a mojím veľkým snom je pomáhať. Už teraz sa na to svedomito pripravujem.

Skye pochádza z maďarskej partnerskej organizácie, kde dostala meno Szöcske, v preklade kobylka – ako prvá vyskočila z pôrodnej debny. Meno sa v slovenčine ťažko vyslovuje, preto rozkošné šteniatko s dlhými ušami dostalo u nás meno Skye. Je menovkyňou kreslenej postavičky z detského seriálu Paw patrol. Vychovávateľka Lucia je zamestnankyňou firmy Spin Master, ktorá má rozprávkovú Skye vo svojom portfóliu. Sme vďační, že v Spin Master sa rozhodli finančne nám pomôcť s nákladmi na výchovu našej Skye. Ďakujeme!

A čo by podľa dobrovoľníčky Lucky o sebe Skye povedala?

„Mojím veľkým snom je pomáhať. Už teraz sa na to svedomito pripravujem. Svojej vychovávateľke podávam všetko, čo jej vypadne z ruky, aj niekoľkokrát za sebou. Keď ma to prestáva baviť, pomyslím si: „Mala by si si dávať väčší pozor!“ Mám veľmi rada psích kamarátov. Niekedy však musím iných psíkov ignorovať. Je to nesmierne ťažká úloha, ale moja vychovávateľka sa vždy veľmi teší, keď sa mi to podarí. Vtedy dostanem ešte chutnejšiu maškrtu ako inokedy. Veľmi ma baví učiť sa niečo nové. Je to zábava a cítim sa pritom ako najšikovnejší psík na svete!“

Na Slovensko som pricestovala v roku 2021 v období najväčších obmedzení na hraniciach kvôli tomu nešťastnému vírusu. Kým som sa dostala do rúk mojej vychovávateľke, cestou som musela vystriedať tri autá 🙂
Veľmi rýchlo som si však zvykla na nové prostredie. Aj granulky tomu pomohli 🙂
A po cvičení si vždy dobre pospím, je mi v zásade jedno v akej polohe 🙂
Milujem pózovať pred objektívom! Ako správna dáma kladiem dôraz na estetiku prostredia.
Rastiem, užívam si život a spoznávam iné zvieratá.
Spoznávam rozličné prostredia a učím sa počúvať svoju vychovávateľku navzdory ruchu a všelijakým rozptýleniam.

Spolu si nechávame poradiť – napríklad ako zvládnuť nosenie náhubku.
Zostať v pokoji a oddychovať? Aj tomu sa treba naučiť!
Vo voľnom čase veľa cestujem a spoznávam svet. To vám je iná psina!
Podržať, podať, priniesť – toto všetko už viem! Fíha, začínam byť celkom užitočná 🙂

Skye úspešne absolvovala preventívne veterinárne vyšetrenia a hodnotenia temperamentu a povahy. Začala oficiálny výcvik vodiaceho psa, pričom ju podporuje spoločnosť SpinMaster.

Skye vo výcviku potvrdila kvality účelového chovu a preto sme sa rozhodli jej dobré vlastnosti rozmnožiť, čo sa nám podarilo až 9násobne:-).

Po vzornom splnení mamičkovských povinností Skye pokračuje vo výcviku vodiaceho psa a ide jej to skvele! Okrem výcviku sa stíha so svojou cvičiteľkou Luckou zúčastňovať rôznych verejných akcií a podporiť malú Suri pri krste.

Oslavu narodenín jej prvého vrhu absolvovala už s druhým vrhom v brušku a pochutila si na skvelej torte.

Ďalší naši zverenci

Buďte informovaní

Zadajte váš email a s potešením vám budeme posielať novinky o nás – PsinaNEWS.

Váš email