Naša abeceda sa dala do pohybuDrobné uzlíčky sa hneď v prvých dňoch svojho života „vyfarbili“: hoci sú medzi nimi jemné farebné odchýlky, všetci sú svetlí a svetlé. Pre túto vzácnu farebnú zhodu, pre svoju obdivuhodnú súrodeneckú súdržnosť a najmä pre druhé písmeno v abecede označujúce poradie vrhu a zároveň určujúce ich mená dostali familiárne pomenovanie Biela banda.

Bono, Bailey, Bruno, Buddy, Balu, Benny, Bianca, Bella a Brya dávali od prvých dní najavo, že s nimi treba rátať. Hromadný útok na mamku za tekutou potravou či objavovanie nových priestorov a materiálov im išlo skvele.

Každé hody majú svoj koniec, rovnako dva štartovacie mesiace u maminy. Koncom októbra nastal deň, keď sme – s vynaložením maximálneho úsilia na sústredenie chlpatých lezúňov na jedno miesto a udržanie na ňom aspoň 3 sekundy – (ne)urobili poslednú spoločnú fotografiu súrodencov.

Biela banda, našich deväť krásnych šteniatok, sa rozbehla na všetky svetové strany. V rámci dobrej spolupráce so zahraničnými organizáciami, ktoré sa venujú výchove a výcviku vodiacich psov a darovali nám v minulom období šteniatka z vlastných chovov, odcestovalo päť našich drobcov do Česka, Maďarska a Fínska. Na poslanie vodiaceho psa pre nevidiacich sa u nás budú pripravovať Bailey, Bruno, Bella a Brya. Prevzali si ich vychovávateľské rodiny a my s radosťou i napätím sledujeme, aké sú ich prvé samostatné dni bez mamy, bez súrodencov, zato s novými ľuďmi na ich ceste ku kariére vodiaceho psa.

Socializácia, rozvíjanie žiadúceho správania, základné prvky poslušnosti. Toto všetko čaká na šteniatka v prvom, vskutku intenzívnom roku ich života. A po ňom vstup do výcviku. Veľa šťastia, Biela banda! Zároveň prajeme trpezlivosť a vytrvalosť ich dobrovoľným vychovávateľom. Odmena za náročné chvíle sa dostaví čoskoro 😊

Buďte informovaní

Zadajte váš email a s potešením vám budeme posielať novinky o nás – PsinaNEWS.

Váš email