Aj ja sa chcem stať vychovávateľom

Čo musím spĺňať?

Zverené šteniatko ubytujem v interiéri môjho domu, alebo bytu, nie na dvore, či v koterci. Vodiaci pes má so svojim nevidiacim majiteľom povolený prístup všade, preto už od malička vychovávateľ formuje vhodné správanie na rôznych miestach a najmä v interiéroch.

Mám pozitívny vzťah ku psom, ako aj ostatní členovia domácnosti s ktorými bude šteniatko bývať. Šteniatko pre svoj zdravý vývoj potrebuje pozitívne, vyrovnané domáce prostredie. V rámci denného rytmu rodiny mu vychovávateľ poskytne to, čo potrebuje, ale súčasne z neho nie je stredobod pozornosti, okolo ktorého všetci skáču tak ako ono píska :-).

Malé šteniatko nebudem dlhodobo nechávať doma osamote. Zostávať v pokoji osamote psíka učí vychovávateľ postupne. Preto je v prvých fázach výchovy šteniatka potrebné, aby vychovávateľ pracoval z domu, alebo mal možnosť si šteniatko brať do práce, alebo sa vedia pri šteniatku vystriedať s ostatnými členmi domácnosti.

Som ochotný so šteniatkom pracovať podľa inštrukcií pridelenej inštruktorky výchovy a zabezpečím, aby základné pravidlá dodržiavali aj ostatní členovia domácnosti. Výchova vodiaceho psa sa v zásade nelíši od výchovy bežného mestského psa. Rozdiel je v tom, že psík vystrieda viac rodín (dogsitter, cvičiteľ, majiteľ) kým zakotví v tej poslednej. Aby tieto zmeny preňho neboli stresujúce, používame rovnaké povely, spôsoby práce so psíkom a dodržiavame spoločné pravidlá (napr. ruky sa nehryzú, na vôdzke sa neťahá, na posteli sa nespí, z dverí sa nevybieha, na kŕmenie sa čaká a podobne).

Bývam v rušnom meste, alebo v jeho blízkosti a som ochotný pravidelne absolvovať so psíkom prechádzky na takýchto miestach. Postupná socializácia šteniatka – teda privykanie na rôzne situácie a podnety mestského prostredia sú základom úspešného výcviku vodiaceho psa. Práve prvý rok života si šteniatko ľahko zvyká na nové veci a pravidelnými prechádzkami v rôznych typoch prostredia sa z neho stane pokojný vyrovnaný pes, ktorý nebude riešiť okolie a bude sa tým pádom vedieť sústrediť na výcvik.

Idem do toho..

…. a pošlite nám ho na info@psinazivot.sk

Buďte informovaní

Zadajte váš email a s potešením vám budeme posielať novinky o nás – PsinaNEWS.

Váš email