Na palube jednorožca aj Biela pastelkaRozlúčka s letom a s pôsobivým názvom Na palube jednorožca sa uskutočnila v poslednú prázdninovú nedeľu v Sade Janka Kráľa v Bratislave. Dostali sme na ňu pozvanie a neľutujeme, že sme ho prijali – takmer 1500 detí z celej Bratislavy súťažilo na rôznych stanovištiach, aby sa na chvíľu stali policajtmi, hasičmi alebo záchranármi z Červeného kríža. Jedno zo stanovíšť patrilo nám. Deti sa tu stretli s našimi psami vo výcviku Henrym a Skye a ich psími kamarátmi Mathildou a Lexi:

Koláž fotografií z akcie.

Na evente verejnej zbierky Biela pastelka, ktorý pripravila Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska na hlavný zbierkový deň 23. september, sme ukázali, čo naši psi vo výcviku dokážu. Trénerky Lucka a Darinka na pódiu i pod ním prezentovali ukážku výcviku povelov vpred, stoj i smerových povelov. Čierny Henry sa nenechal rušiť zvedavými pohľadmi publika a obchádzal s istotou prekážky. Ani eskalátor mu nespôsobil najmenší problém. S neskrývanou zvedavosťou publikum sledovalo spôsob ošetrovania psa, česanie či kontrolu očí, uší a zubov. A prišlo aj na súťaženie! Pri hľadaní odpovedí na otázky typu: aké plemeno je najvhodnejšie na výcvik vodiaceho psa? alebo dokáže pes svojmu pánovi ohlásiť, aké číslo električky práve prichádza? nachádzali najväčšiu odvahu deti. Odmenou za správne odpovede im boli balíčky s darčekovými predmetmi Psi na život a od nášho partnera, kuriérskej spoločnosti DPD.

Koláž fotografií z akcie.

A do tretice prezentácia našej organizácie, tentoraz pre spoločnosť Kaufland. Pre  svojich zamestnancov organizuje pravidelné stretnutia na rôzne témy. Pondelok 26. septembra to bola výchova a výcvik vodiaceho psa. Janka, Darinka a Lucka hovorili o tom, ako vodiaci pes pomáha človeku s ťažkým zrakovým postihnutím. Popísali aj proces prípravy od chovu, cez výchovu, výcvik až po odovzdanie vodiaceho psa klientovi. Štvornohí zástupcovia o. z. Psi na život vysvetlené témy názorne predviedli. Štvormesačná Alex ukázala, ako sa učí ignorovať rozptýlenia. Dospeláci Henry a Skye – psi vo výcviku – predviedli, čo už ovládajú a ako sa pripravujú na pohodové veterinárne ošetrenie do súhlasom.

Koláž fotografií z akcie.
Buďte informovaní

Zadajte váš email a s potešením vám budeme posielať novinky o nás – PsinaNEWS.

Váš email