Henry

Ja som Henry, no pokojne ma volajte Sr. Henry. Ľudia hovoria, že mám vznešené, honosné meno a taký aj som.

Henry, čierny labradorský retríver narodený v decembri 2020, pochádza z českej organizácie Mathilda. Tento rozvážny čierny psík vyrastal u vychovávateľky Katky.

Ako by sa Henry predstavil verejnosti? Katka si je istá, že takto: :

„Pokojne ma volajte Sr. Henry. Ľudia hovoria, že mám vznešené, honosné meno a taký aj som. Milujem ľudskú spoločnosť. S nadšením si bežím po pohladkanie a za odmenu vyčarím každému úsmev na tvári. Fascinujú ma malé deti, s nimi sa hrám úplne najradšej. So psími kamošmi neúnavne behám po lúke, ktorú mám neďaleko domu. Rád spoznávam nové veci a zvedavo všetko skúmam. S vychovávateľkou chodíme do mesta – do podnikov a nákupných centier. Musím sa predsa socializovať. Občas sa cítim nesvoj, ale zvykám si. Som predsa Sr. Henry a hravo si poradím aj s náročnými úlohami!“

Takýto malý som bol, keď som pricestoval z ďalekej Prahy. Ešteže tieto tašky sú všade na svete rovnaké.
Ty budeš moja vychovávateľka? Fešanda! Teší ma 🙂
Chodievame spolu na nezvyčajné miesta. Spoznávam rôzne divotvorné predmety a sympatické tvory, čo tam žijú.
Na pravidelných stretnutiach s ďalším parťákmi z Psi na život sa spolu učíme rôzne povely. Alebo aj to, ako správne chodiť na vôdzke.
Stretnutia máme vždy na inom mieste, to je psina! Spoznávam tak veľa situácií z ľudského sveta a učím sa, ako sa v nich vhodne správať.
Trpezlivo čakať, to dá riadne zabrať. Učím sa tomu. Moja vychovávateľka mi dáva k tomu príležitosť pri nakupovaní alebo pri vybavovaní na úradoch.
Voľný čas mám tak rád! Nepohrdnem prechádzkou, naháňaním so psami a milujem veľa snehu. Hovoria mi, že sa v ňom veru nestratím.

Deti mám veľmi rád! Aj veľkých ľudí, je s nimi psina.

Každé krásne obdobie má svoj koniec, aj výchova u dobrovoľnej vychovávateľky. Henry nastúpil do „ostrého výcviku“ a spolu s trénerkou Darinkou a dôsledne pripravuje na kariéru vodiaceho psa.

Henry zvládol všetky skúšky a úspešne začal výcvik vodiaceho psa.
Na veľkom podujatí k MDD v bratislavskej Petržalke nás Henry spolu s trénerkou Darinkou reprezentovali spolu s naším novým partnerom, spoločnosťou DPD.

Henry sa veľmi rád predvádza, preto sme ho zobrali aj do Dámskeho klubu RTVS či na nákupy.)

Ako sa mu darí vo výcviku si môžete pozrieť na ilustračných záberoch TV JOJ.

Spolu s cvičiteľkou Darinkou tesne pred Vianocami úspešne zložil skúšku vodiaceho psa pred 3- člennou komisiou. Ako vyzerala cesta jeho výcvikom si môžte pozrieť v tomto videu.

Vďaka všetkým cvičiteľom, opatrovateľom a podporovateľom sa nám podarilo vytvoriť ďalšiu dvojicu ktorej sa lepšie spolu kráča životom. Držíme im palce!

Ak chcete spoznať tri dôležité ženy Henryho života bližšie, pozrite si toto video.

Ďalší naši zverenci

Buďte informovaní

Zadajte váš email a s potešením vám budeme posielať novinky o nás – PsinaNEWS.

Váš email