Henry

Ja som Henry, no pokojne ma volajte Sr. Henry. Ľudia hovoria, že mám vznešené, honosné meno a taký aj som.

Henry, čierny labradorský retríver narodený v decembri 2020, pochádza z českej organizácie Mathilda. Tento rozvážny čierny psík vyrastal u vychovávateľky Katky.

Ako by sa Henry predstavil verejnosti? Katka si je istá, že takto: :

„Pokojne ma volajte Sr. Henry. Ľudia hovoria, že mám vznešené, honosné meno a taký aj som. Milujem ľudskú spoločnosť. S nadšením si bežím po pohladkanie a za odmenu vyčarím každému úsmev na tvári. Fascinujú ma malé deti, s nimi sa hrám úplne najradšej. So psími kamošmi neúnavne behám po lúke, ktorú mám neďaleko domu. Rád spoznávam nové veci a zvedavo všetko skúmam. S vychovávateľkou chodíme do mesta – do podnikov a nákupných centier. Musím sa predsa socializovať. Občas sa cítim nesvoj, ale zvykám si. Som predsa Sr. Henry a hravo si poradím aj s náročnými úlohami!“

Takýto malý som bol, keď som pricestoval z ďalekej Prahy. Ešteže tieto tašky sú všade na svete rovnaké.
Ty budeš moja vychovávateľka? Fešanda! Teší ma 🙂
Chodievame spolu na nezvyčajné miesta. Spoznávam rôzne divotvorné predmety a sympatické tvory, čo tam žijú.
Na pravidelných stretnutiach s ďalším parťákmi z Psi na život sa spolu učíme rôzne povely. Alebo aj to, ako správne chodiť na vôdzke.
Stretnutia máme vždy na inom mieste, to je psina! Spoznávam tak veľa situácií z ľudského sveta a učím sa, ako sa v nich vhodne správať.
Trpezlivo čakať, to dá riadne zabrať. Učím sa tomu. Moja vychovávateľka mi dáva k tomu príležitosť pri nakupovaní alebo pri vybavovaní na úradoch.
Voľný čas mám tak rád! Nepohrdnem prechádzkou, naháňaním so psami a milujem veľa snehu. Hovoria mi, že sa v ňom veru nestratím.

Deti mám veľmi rád! Aj veľkých ľudí, je s nimi psina.

Každé krásne obdobie má svoj koniec, aj výchova u dobrovoľnej vychovávateľky. Henry nastúpil do „ostrého výcviku“ a spolu s trénerkou Darinkou a dôsledne pripravuje na kariéru vodiaceho psa.

Henry zvládol všetky skúšky a úspešne započal výcvik vodiaceho psa.
Na MDD Henry spolu s Darinkou nás reprezentoval na veľkej petržalskej akcii spolu s našim novým partnerom DPD.

Henry sa veľmi rád predvádza, preto sme ho zobrali aj do dámskeho klubu, či na nákupy 🙂

Ako sa mu darí vo výcviku si môžete pozrieť na ilustračných záberoch TV JOJ.

Ďalší naši zverenci

Buďte informovaní Zadajte váš email a budeme vás pravidelne informovať o novinkách v našej organizácii. Zadajte váš email a s potešením vám budeme posielať novinky o nás - PsinaNEWS.
Váš email