Tešte sa s nami – náš prvý vlastný vrh je na svete!Snom každej organizácie venujúcej sa výcviku vodiacich psov je mať vlastný chov.  Tešíme sa, že nám sa sen splnil už necelé dva roky od založenia Psi na život. Naša statočná sučka Skye, po mimoriadne priateľskej návšteve u chovného psa Calvina v Prahe 😉 priviedla 9. júna na svet 9 šteniatok!

Päť psích chlapcov a štyri dievčatká sa malo od prvého dňa k svetu. Všetci svetlej srsti a s menami začínajúcimi na písmeno A. Naše štvornohé radosti voláme:

Alex, Atos, Atrey, Alvin Aiwa, Albus, Astoria, Ajka a Azor.

Priateľské zahraničné organizácie, s ktorými spolupracujeme, nám v minulosti zverili do starostlivosti šteniatka z ich vrhov. Nastal čas splatiť dlh, preto sa niektoré z našich chlpatých radostí po dôležitom čase prežitom so svojou psou maminkou vybrali za hranice. Alvin, Aiwa, Albus sa učia povelom v češtine, Astoria sa socializuje v Maďarsku, Ajka a Azor si už zvykajú na severské podnebie vo Fínsku.

Pre tri šteniatka, ktoré sme zaradili do vlastného programu výchovy, sme našli nielen skvelých dobrovoľných vychovávateľov, ale aj ústretových zamestnávateľov. Je totiž nevyhnutné, aby šteniatko vo výchove sledovalo denne kroky svojho vychovávateľa. A tak naša ALEX bude vyrastať pod Zlatým patronátom spoločnosti DPD, ATOS už veselo chodí po chodbách AMI Communications Slovakia a ATREY sa zoznamuje s novými kolegami z Mestského úradu v Prievidzi.

Koláž troch fotografií, na ktorých sú sučka Alex, psík Atos a psík Atrey
sučka Alex, psík Atos, psík Atrey

Želajme drobcom veľa radosti, ale aj usilovnosti v programe výchovy a ich vychovávateľom najmä trpezlivosť a výdrž: obe cnosti sa určite zúročia! 🙂

Ak chcete nazrieť do úvodných dní a týždňov našej veselej deviatky, nazrite na YouTube:

Buďte informovaní

Zadajte váš email a s potešením vám budeme posielať novinky o nás – PsinaNEWS.

Váš email