Naši prví nádejní adepti na vodiaceho psaNašim cieľom je odovzdávanie kvalitných vodiacich psov ľuďom so zrakovým postihnutím tak, aby sa im spolu dobre žilo a ľahko spolupracovalo. Tento cieľ sa dá dosiahnuť vhodnými metódami pri výchove a výcviku psov a kvalitnou prípravou klienta v spolupráci s Úniou nevidiacich a slabozrakých Slovenska. Nemenej dôležiotu súčasťou však je aj výber vhodného šteňaťa pre tento účel.

Známou skutočnosťou je, že na výcvik vodiacich psov sa používajú najmä labradorské retrívre. Celosvetový trend je však používanie šteniatok tohto plemena z účelových chovov, ktoré sa špecializujú na výber tých, ktorí majú zdravotné a povahové predpoklady stať sa rodičmi budúcich psích pomocníkov. Tieto účelové chovy prevádzkujú organizácie, ktoré sa zaoberajú výcvikom vodiacich psov a sú nekomerčné, teda zväčša všetky narodené šteniatka zaradia do svojich programov.

Vďaka veľmi dobrým vzťahom s českou organizáciou Mathilda a maďarskou organizáciou a Baráthegyi Guide Dog school sa nám podarilo našu činnosťou odštartovať s veľmi nádejnými šteniatkami. Čierny psík Henry pochádza zo spojenia českého a španielskeho chovu a žltá sučka Skye sa síce narodila v Maďarsku, ale jej rodičia pochádzajú z Kanady a USA. Okrem dvoch šteniatok nám Mathilda poskytla aj ročného psa Forresta, ktorý úspešne absolvoval všetky povahové a zdravotné skúšky a má všetky predpoklady stať sa výborným pomocníkom pre človeka so zrakovým postihnutím.

Touto cestou obom organizáciám ĎAKUJEME za ich prejavenú dôveru a podporu.

Buďte informovaní Zadajte váš email a budeme vás pravidelne informovať o novinkách v našej organizácii.
Váš email