Prvá kampaň na StartLabe – úspešnáTešíme sa, že s veľkou podporou darcov a s nadšením tímu dobrovoľníkov z Lýcea C. S. Lewisa sa nám podarilo úspešne kampaňovať na podporu výcviku vodiacich psov. A nielen dokončiť niekoľkotýždňovú kampaň, ale aj dosiahnuť 160 % úspešnosť! Hlavným výsledkom je, že traja ľudia s ťažkým zrakovým postihnutím dostanú nielen vodiaceho psa, ale aj nevyhnutnú výbavu pre svojho životného pomocníka. Naše psy Alex, Atrey a Atos, spolu s celou Psi na život, srdečne ďakujú.

Ako sa to celé rozbehlo?

Oslovila nás skupina študentov z Lýcea C. S. Lewisa v Bratislave. Chalani dostali za úlohu pripraviť crowdfundingovú kampaň pre ľubovoľnú neziskovku a Leo, Leonard, Samuel, Šimon, Michal, Tobias a Jakub si vybrali nás. StartLab o sebe hovorí: „Spájame ľudí, ktorí chcú realizovať dobré veci a chýbajú im zdroje, s tými, ktorí sú ochotní sa o ne podeliť. Veríme, že crowdfunding je odpoveďou na to, ako podporovať a budovať občiansku spoločnosť zdola a zvyšovať jej dôveru medzi ľuďmi v širokej verejnosti na Slovensku.“

Poďme zbierať na výbavu

Krátky brainstorming nás priviedol k obsahu: poďme zbierať na výbavu pre psa. Je to ako s nevestou po vydaji, ktorá potrebuje výbavu – vodiaci pes po odovzdaní nevidiacemu držiteľovi potrebuje kynologickú výbavu – od špeciálneho postroja, vôdzky, obojku, náhubku, známky vodiaceho psa, kefy, misky, mlskovníka až po pohodlný pelech. Sú to všetko veci a predmety potrebné na starostlivosť a denné používanie, spolu v hodnote asi 350 €. Bez nej sa vodiaci pes, ktorý pracuje takmer 24 hodín denne, nezaobíde. Študenti napli nielen svaly, ale aj kreatívne mozgové závity a vytvorili kampaň „Pomôžte nám vyzbierať peniaze na pomôcky pre vodiace psy“. Keďže kampaň podľa pravidiel portálu môže trvať maximálne dva týždne, opatrne sme si zvolili cieľovú sumu 700 €, teda výbavu pre dva vodiace psy. Tú sme prekročili v krátkom čase a vďaka obrovskej podpore darcov sa nám podarilo vyzbierať 160 % cieľovej sumy, teda skvelých 1121 €!

Ako použijeme vašu podporu?

Zaobstaráme výbavu pre tri vodiace psy a odovzdáme ju spolu so štvornohými pomocníkmi ich novým majiteľom – ľuďom s ťažkým zrakovým postihnutím. Sučka Alex už pomáha svojej nevidiacej majiteľke. Vďaka podpore darcov zo StartLabu sme jej ju mohli odovzdať nielen s kynologickou výbavou, ale aj hromadou chutných maškŕt pre Alex, ktoré sú najmä v začiatkoch spolužitia dvojice veľmi dôležité.

Srdečne ďakujeme študentom lýcea aj našim darcom. Svojím príspevkom pomôžu zlepšiť kvalitu života nevidiacemu a jeho pomocníkovi. Od nás ako malé poďakovanie dostali – podľa výšky príspevku a vlastného výberu – tričko s logom Psi na život, 3D prívesok s logom, keramický odznak, kombinácia predmetov, alebo si vybrali jednoducho dobrý pocit. Prajeme všetkým ešte veľa dobrých darcovských rozhodnutí.

Buďte informovaní

Zadajte váš email a s potešením vám budeme posielať novinky o nás – PsinaNEWS.

Váš email