Ďakujeme za postroje pre vodiace psyPostroj vodiaceho psa je dôležitou súčasťou spolupráce medzi vodiacim psom a jeho majiteľom. Funguje ako šnúra medzi dvoma telefónmi pevnej linky, pretože prostredníctvom postroja komunikuje pes s človekom a naopak.

Žltý labrador má na sebe čierny postroj s nápisom GUIDE DOG.

Postroj sa skladá z časti ktorá sa psovi cez hlavu a zapína pod hruďou psa. Táto časť musí byť pevná, ale súčasne pohodlná, ideálne vybavená reflexnými prvkami a nápismi označujúcimi, že ide o vodiaceho psa. Na túto časť sa pripevňuje tzv. vodič, čo je rúčka ktorej sa drží človek. Vodič by mal byť pevný, neohebný aby človek lepšie cítil pohyb psa a mohol lepšie reagovať na zmeny smeru pri pohybe. Je ideálne ak sa dá vodič z postroja odopínať, napr, pri dlhšom cestovaní v preplnenom autobuse.

Na trhu existuje veľa rôznych typov a farieb postrojov. My sme sa rozhodli pre americké postroje, ktoré sú veľmi ľahké a pohodlné pre psa, vyrábajú sa v praktickej čiernej farbe. Výrobca ponúka k postroju vodiče v rôznych dĺžkach, čiže sú vhodné pre všetky kombinácie výšok klientov aj psov tak, aby človek stál pri zadných nohách psa.

Každý náš klient dostáva spolu so psom aj kynologické pomôcky, vrátane postroja. Preto sme veľmi radi, že sa spoločnosť Wenta Plus rozhodla podporiť našu činnosť zakúpením tak dôležitej časti výbavy ako je postroj vodiaceho psa pre 10 budúcich majiteľov našich vodiacich psov.

ĎAKUJEME.

Buďte informovaní Zadajte váš email a budeme vás pravidelne informovať o novinkách v našej organizácii.
Váš email