Ďakujeme za postroje pre vodiacich psovPostroj je dôležitou a nevyhnutnou súčasťou spolupráce medzi vodiacim psom a jeho majiteľom. Funguje doslova ako šnúra medzi dvoma telefónmi pevnej linky – prostredníctvom postroja pes a človek spolu komunikujú.

Fotografia žltého stojaceho labradora zboku, ktorá má otočenú hlavu tak, že sa pozerá do objektívu. Má na sebe oblečený čierny postroj s nápisom GUIDE DOG.

Postroj sa skladá z časti, ktorá sa natiahne psovi cez hlavu a zapína sa pod hruďou psa. Táto časť musí byť pevná a súčasne pohodlná, ideálne vybavená reflexnými prvkami a nápismi identifikujúcimi vodiaceho psa. Na túto časť sa pripevňuje tzv. vodič – rúčka ktorej sa drží človek. Vodič by mal byť pevný, neohybný aby človek dobre cítil pohyb psa a mohol včas reagovať na zmeny smeru pri pohybe. Ideálne je, ak je vodič odopínateľný. Osvedčí sa to najmä pri dlhšom cestovaní v preplnenom autobuse.

Na trhu existuje veľa rôznych typov a farieb postrojov. Rozhodli sme sa pre postroje z americkej výroby, ktoré sú veľmi ľahké a pre psa pohodlné. Vyrábajú sa v praktickej čiernej farbe. Výrobca ponúka k postroju vodiče v rôznych dĺžkach, sú tak vhodné pre všetky kombinácie výšky klienta aj psa tak, aby človek mohol pohodlne stáť pri zadných nohách psa.

Každý z našich klientov dostáva spolu so psom aj kynologické pomôcky vrátane postroja. Preto sme veľmi radi, že sa nás spoločnosť Wenta Plus rozhodla podporiť zakúpením tejto dôležitej časti výbavy vodiaceho psa pre 10 budúcich majiteľov našich psov – klientov so zrakovým postihnutím.

ĎAKUJEME.

Buďte informovaní

Zadajte váš email a s potešením vám budeme posielať novinky o nás – PsinaNEWS.

Váš email