Ako vzniklo naše meno a logo?Začiatky bývajú v každej organizácii, náročné a v tej našej tomu nebolo inak. Nie kvôli nedostatku dobrovoľníkov, motivácie, či pracovných skúseností v tejto oblasti, ale kvôli prozaickejšiemu dôvodu – dlho sme nevedeli ako organizáciu nazvať. 

Našťastie sme od začiatku obklopení ľuďmi, ktorí nás už dlho poznajú, aj keď s nami nespolupracujú, cítime ich podporu a často sa ozvú práve vo chvíli keď ich pomoc potrebujeme. Tak tomu bolo aj v tomto prípade, kedy sa vďaka doporučeniu jednej z našich spriaznených duší rozhodla renomovaná reklamná agentúra MAYER McCANN vypracovať pre nás probono kompletnú vizuálnu identitu vrátane názvu organizácie.

Pri výbere názvu sme sa snažili nájsť taký, ktorý by nebol ani príliš infantilný, ani príliš odborný. Hľadali sme názov, ktorý by náročnej téme zrakového postihnutia a výcviku vodiaceho psa vdýchol ľahkosť a nadhľad. Preto nás oslovila najviac slovná hračka v názve Psi na život. Hoci by gramaticky mal byť v názve Y, v tomto prípade však chceme mäkkým i v slove psi zdôrazniť bližší vzťah medzi človekom a psom. 

Dve verzie vzhľadu loga na zelenom pozadí. V prvej je text zalomený pod seba, druhý je v jednom riadku.

V logu je názov graficky upravený tak, že slová psi a na sú spojené a vytvárajú tak slovo psina, ktoré dáva tejto pomerne ťažkej téme úsmevný nadhľad, že v živote môže byť aj psina. Súčasťou loga je aj schematicky znázornená tvár psa pomocou trojuholníkových tvarov. Základné farby sú zelená, čierna a biela, doplnkovou je oranžová.

Na oranžovom pozadí je grafický vzor hlavičkového papiera, vizitiek a zápisníka.

Reklamnej agentúre MAYER McCANN touto cestou veľmi pekne ďakujeme za podporu.

Buďte informovaní Zadajte váš email a budeme vás pravidelne informovať o novinkách v našej organizácii.
Váš email