Ako vzniklo naše meno a logo?Začiatky bývajú v každej organizácii náročné a v tej našej tomu nebolo inak. Nie pre nedostatok dobrovoľníkov, motivácie či pracovných skúseností – dôvod bol prozaickejší – lámami sme si hlavy, ako organizáciu nazvať. 🙂

Našťastie, od začiatku sme obklopení ľuďmi, ktorí nás už dlho poznajú. Cítime ich podporu a často sa ozvú práve vo chvíli, keď ich pomoc potrebujeme. Tak tomu bolo aj tentoraz: odporučenie jednej z našich spriaznených duší nás priviedlo až do  renomovanej reklamnej agentúry MAYER McCANN. A hneď sme vedeli, že sme v správnych rukách. Šikovné hlavy pre nás probono vyrobili kompletnú vizuálnu identitu vrátane názvu organizácie.

V snahe nájsť meno sme hľadali také, ktoré by nám sedelo ako kabát na mieru: dobre padnúci, netlačiaci a neomínajúci, do každého počasia a zároveň slušivý. Túžili sme po názve, ktorý náročnej téme zrakového postihnutia a výcviku vodiaceho psa vdýchne ľahkosť a nadhľad, avšak nevychýli sa od našej misie. Najviac nás oslovila slovná hračka v názve Psi na život. Hoci by gramaticky mal byť v názve ypsilon, mäkkým i v slove psi zdôrazňujeme ešte bližší ako blízky vzťah medzi človekom a psom – psa povyšujeme na rovnocenného partnera.

Dve verzie vzhľadu loga na zelenom pozadí. V prvej je text zalomený pod seba, druhý je v jednom riadku.

Slovo psi a predložka na sú v logu graficky spojené a odlíšené len farbou, dokopy vytvárajú slovo psina. Práve ono dáva náročnej téme nadhľad a odkaz: aj život v tmavých okuliaroch a s bielou palicou môže plnohodnotný, ak máte oporu v spoľahlivom psom pomocníkovi. Súčasťou loga je schematicky znázornená tvár psa pomocou trojuholníkových tvarov. Základné farby sú zelená, čierna a biela, doplnkovou je oranžová.

Na oranžovom pozadí je grafický vzor hlavičkového papiera, vizitiek a zápisníka.

Reklamnej agentúre MAYER McCANN veľmi pekne ďakujeme za za invenciu, nápad a podporu.

Buďte informovaní

Zadajte váš email a s potešením vám budeme posielať novinky o nás – PsinaNEWS.

Váš email