Prvé hodnotenie Henryho a SkyeHenry a Skye dovŕšili začiatkom apríla 4 mesiace, čo je v živote šteniatok vodiacich psov významný medzník. Je to totiž najvhodnejšie obdobie na zhodnotenie ich vrodených povahových vlastností – majú už vybudovaný vzťah so svojím vychovávateľom, nie sú príliš malé na to, aby hodnotenie skreslila náhla únava či nové prostredie a ešte nie sú ovplyvnené nastupujúcim dospievaním.

Zábery z hodnotenia Skye - zostávanie bez človeka, chôdza po rôznych povrchoch a ležanie pri vlaku.

Hodnotenie v 4. mesiaci je vlastne individuálna prechádzka vychovávateľa so šteniatkom v neznámom prostredí, kde pozorujeme jeho reakcie na rôzne podnety ako napríklad hluk, rôzne povrchy výšky, neznáme objekty. Sledujeme to, ako ochotne psík spolupracuje s človekom, akým spôsobom reaguje na stres a najmä to ako je schopný po strese zregenerovať.

Zábery z hodnotenia Henryho - pozerá na odchádzajúci vlak, stretáva sa s čudnou vecou na zemi a pozerá  na svoju vychovávateľku.

 Celé hodnotenie sa zapisuje do štandardizovaného formulára, ktorý spolu s metodikou hodnotenia máme k dispozícii vďaka spolupráci v IGDF a Servide Dogs Breeders Fellowship. Výsledkom sú informácie o tom, ako šteňa reaguje, aké sú jeho silné stránky a naopak na čom treba popracovať a akým spôsobom s ním ďalej pracovať. Pretože tak, ako každý človek, aj každý pes je individualita a tomu treba prispôsobiť aj spôsob prístupu k nemu.

Ďakujeme všetkým dobrovoľníkom, ktorí pomáhali s prípravou a realizáciou testovania.

Buďte informovaní Zadajte váš email a budeme vás pravidelne informovať o novinkách v našej organizácii.
Váš email