Vitajte, čierni drobci!S jedným sa lúčime, ďalších vítame. Aj taká je naša práca s budúcimi vodiacimi psami. Keď nadobudnú všetky potrebné zručnosti a úspešne absolvujú náročné testy, odovzdávame ich novým majiteľom. Ich miesta – najprv u dobrovoľných vychovávateľov, neskôr u tréneriek – zaujmú malé hravé šteniatka, ktoré ešte len spoznávajú svet. Ich zoznamovanie s človekom a prostredím je o čosi náročnejšie ako u bežného psíka. Naši drobci sa už v tomto štádiu, ktorý nazývame program výchovy, socializujú: učia sa slušnému správaniu, základným povelom a predovšetkým – zvykajú si na to, že ich miesto bude 24 hodín denne pri človeku.  

Dve čierne šteniatka labradora sedia vedľa seba a pozerajú do objektívu. Jedno má na krku bielu mašľu a druhé zelenú.

Do našej psej rodiny prednedávnom pribudli dvaja tmaví fešáci zo spriatelenej českej organizácie Mathilda, ktorá vlastní účelový chov: štíhly altlét Kubik zavítal do rodiny našej dobrovoľníčky Zuzky, macko Jonatan zase robí spoločnosť rodine našej vychovávateľky Veroniky. Cieľom programu výchovy je vychovať zo šteniat ľahko ovládateľných, sebavedomých a zároveň pokojných mladých psov, ktorí sa vedia správať v každom prostredí. Kubik a Jonatan, nech sa v programe darí!   

Dve čierne šteniatka labradora držia v papuľke jedného plyšového psa a kráčajú s ním v ústrety k objektívu.
Buďte informovaní Zadajte váš email a budeme vás pravidelne informovať o novinkách v našej organizácii. Zadajte váš email a s potešením vám budeme posielať novinky o nás - PsinaNEWS.
Váš email