Jonatan

Kto by nepoznal skvelú knižku Miloša Macourka Mach a Šebestová o žiakoch tretej Bé, ktorí mali pri svojich dobrodružstvách po boku vždy verného parťáka – psa Jonatána. Knižka, rovnako ako aj toto čierne šteniatko, pochádzajú z Českej republiky a keďže jeho vychovávateľka Veronika pracuje v mestskej knižnici, meno Jonatan bolo okamžite jednohlasne prijaté.

Ako vníma po úvodných týždňoch spolužitia malú čiernu guľku dobrovoľníčka Veronika? 

„Jonatan neskutočne rýchlo rastie a prináša radosť do našich dní. Veľmi rád nosí veci v papuľke – má pri tom mimoriadne sebavedomú chôdzu! Ľúbi ľudí aj psíkov, no úplne najradšej má tulivaky. Keď zachytí zvuk kuchynskej váhy, ihneď pribehne, lebo vie, čo bude nasledovať 🙂 Budú sa vážiť granuly a to je predsa vždy udalosť dňa! Je to náš v poradí druhý psík. Aj on priniesol pozitívnu atmosféru do nášho bytu a do práce a šíri ju na každom kroku: v autobuse aj na uliciach.“

Po príchode z partnerskej organizácie MATHILDA čakal na Jonatana darček – plyšový dinosaurus, ktorého si okamžite obľúbil.

Jonatan sa ukazuje ako domáci majster – hneď sa začal zapájať do domácich prác. Napríklad už asistoval pri zapájaní práčky.

Chodí so svojou vychovávateľkou do práce, kde sa učí zostávať v pokoji aj v klietke.

Vo veku 4. mesiacov úspešne absolvoval svoje prvé hodnotenie vhodnosti povahy na prácu vodiaceho psa. Musí trošku zapracovať na chôdzi po schodoch, ale inak sa javil veľmi nádejne.

Keďže Jonatan začal v pomerne skorom veku krívať na prednú labku, išiel na ortopedické vyšetrenie, ktoré potvrdilo dyspláziu lakťa. Kvôli tejto diagnóze sme ho s ťažkým srdcom museli z programu vyradiť. Veľmi sa tešíme, že sme mu našli milujúcu a starostlivú rodinu, kde je šťastný.

Ďalší naši zverenci

Buďte informovaní

Zadajte váš email a s potešením vám budeme posielať novinky o nás – PsinaNEWS.

Váš email