Alex

Povedať o Alex, že je pre nás výnimočná, by bolo zľahčovanie. Alex je nielen prvorodená z vrhu „A“, ale je to aj náš prvý vlastný psík. Spolu so svojimi ôsmimi súrodencami sa narodila „z lásky na prvý pohľad ” medzi Calvinom a Skye (ako poeticky hovoríme, keď krytie prebehne prirodzenou cestou). Náš prvý vrh z júna 2022 položil úvodnú tehličku budovania vlastného chovu, o ktorom sme snívali. Vlastný chov dopĺňa aktivity nášho občianskeho združenia o nový rozmer. Cieľ a naše poslanie zostáva nemenné: “Vytvárať zohrané dvojice, ktorým sa spolu lepšie kráča životom“. Podarilo sa nám to nielen vďaka podpore našej partnerskej organizácie Mathilda z Čiech, odkiaľ pochádza hrdý otecko Calvin, ale najmä vďaka odhodlaniu, zápalu a viere členov našej organizácie a jej dobrovoľníkov. Viere v to, že vlastný chov nás posunie opäť o krôčik ďalej vo vytváraní spoľahlivých a sebavedomých vodiacich psov.

Alex je jedinou psou slečnou z troch psíkov, ktoré z vrhu 9 šteniatok zostali u nás. A patrične to dáva najavo! Občas si pokňučká, aby náhodou niekto neprehliadol, že je v miestnosti roztomilá dlhonohá krásavica. S rodinou dobrovoľníkov, ktorí sa starajú o jej výchovu, spoznáva nástrahy mestského života, no odvážne sa vyberie aj na prechádzku do lesa. Najviac sa teší na spoločné cvičáky so svojím bratom Atosom: po cvičení sa spolu hrajú, avšak podľa istých pravidiel, ako sa na vychované šteniatka patrí. Nerobí jej problém cestovanie v aute – naskakuje doň s gráciou, ktorá by zahanbila nejedného psieho dospeláka. Ako každému šteniatku, aj jej sa občas podarí vyparatiť nejakú lotrovinu, ale nepoznáme herečku, ktorá by dokázala stvárniť previnilosť lepšie ako naša Alex.

A čo o Alex hovorí jej vychovávateľka?

Alex, je zlatíčko, aj keď niekedy trochu ukňučané – upišťané, hlavne keď sa stretne s niečím novým. Tým novým bol napríklad les. Keď prišla prvýkrát medzi veľké stromy, sadla si, nechcela sa pohnúť a „schuti nadávala“ (kňučala a zavýjala). Postupne sa však zoznámila nielen s lesom, ale aj s rôznymi prostrediami a nákupnými centrami.

Alex je veľmi múdra a vnímavá, ľahko sa učí, miluje sa hrať, samozrejme so psíkmi najviac, ale nepohrdne ani hrou s naším kocúrikom. Rada má našu spoločnosť a mojkanie. Najradšej by bola s nimi na gauči, ale keďže sa to nesmie, väčšinou skončíme spolu na zemi s v tulivaku.“

Meno pre Alex vybral jej patrón – kuriérska spoločnosť DPD, ktorá ju aj verejne pokrstila na evente Bielej pastelky. Alex hrdo nosí postroj s logom DPD a nápisom „Mojim poslaním je pomáhať“, pri spoznávaní nových prostredí.

Alex pravidelne precvičuje a upevňuje to, čo ju vychovávateľka učí.

Ale užíva si aj voľný čas.

Alex si užila aj úlohu herečky v kampani Psindar.

Alex úspešne absolvovala povahové testy aj veterinárne vyšetrenia a začala výcvik vodiaceho psa.

Nahliadnutie do jedného tréningu so súrodencami nájdete tu.

Alex úspešne zložila skúšku vodiaceho psa a už spoločne kráčajú životom so svojou partnerkou.

Ďakujeme všetkým, ktorí ju akoukoľvek formou sprevádzali a pomáhali na jej ceste.

Ďalší naši zverenci

Buďte informovaní

Zadajte váš email a s potešením vám budeme posielať novinky o nás – PsinaNEWS.

Váš email