Alex

Povedať o Alex, že je pre nás výnimočná by bolo zľahčovanie. Alex je nielen prvorodená vrhu „A“, ale je naša prvá vlastná. Spolu so svojimi ôsmimi súrodencami sa narodila „z lásky” medzi Calvinom a Skye (ako poeticky hovoríme, keď krytie prebehne prirodzenou cestou). Náš prvý vlastný vrh položil úvodnú tehličku budovania vlastného chovu, ktorý doplní aktivity nášho občianskeho združenia s cieľom čo najlepšie plniť naše poslanie “Vytvárať zohrané dvojice, ktorým sa spolu lepšie kráča životom“. Podarilo sa nám to nielen vďaka podpore našej partnerskej organizácie Mathilda z Čiech, odkiaľ pochádza hrdý otecko Calvin, ale najmä vďaka odhodlaniu, zápalu a viere členov našej organizácie a jej dobrovoľníkov, že vlastný chov nás posunie opäť o krôčik ďalej vo vytváraní spoľahlivých a sebavedomých vodiacich psov.

Alex s mamou Skye

Alex je z troch šteniatok, ktoré ostali u nás jediná psia slečna a patrične to dáva najavo. Občas si pokňučká, aby náhodou nikto nezabudol, že je v miestnosti roztomilá dlhonohá krásavica. S rodinou dobrovoľníkov, ktorí sa starajú o jej výchovu, spoznáva nástrahy mestského života ale odvážne sa vyberie aj na prechádzku do lesa. Najviac sa teší na spoločné cvičáky so svojim bratom Atosom, kde sa po cvičení spolu hrajú, avšak podľa istých pravidiel, ako sa na vychované šteniatka patrí. Nerobí jej problém cestovanie v aute, do ktorého naskakuje s gráciou, ktorá by zahanbila nejedného psieho dospeláka. Ako každému šteniatku, aj jej sa občas podarí vyparatiť nejakú lotrovinu, ale nepoznáme herečku, ktorá by dokázala stvárniť previnilosť lepšie ako naša Alex. 

Alex so svojou vychovávateľskou rodinou.

A čo o Alex hovorí jej vychovávateľka?

Alex, je zlatíčko, aj keď niekedy trochu ukňučané – upišťané, hlavne keď sa stretne s niečím novým. A tým novým bol napríklad aj les. Keď prišla prvý krát medzi veľké stromy sadla si, nechcela sa pohnúť a „nadávala“ (kňučala a zavýjala). Postupne sa však zoznámila nielen s lesom, ale aj s rôznymi prostrediami a nákupnými centrami.

Alex je veľmi múdra a vnímavá, ľahko sa učí, miluje sa hrať, samozrejme so psíkmi najviac, ale nepohrdne ani hrou s našim kocúrikom. Rada má ale aj našu spoločnosť a mojkanie. Najradšej by bola s nimi na gauči, ale keďže sa to nesmie, tak väčšinou skončíme spolu na zemi s v tulivaku.

Buďte informovaní Zadajte váš email a budeme vás pravidelne informovať o novinkách v našej organizácii. Zadajte váš email a s potešením vám budeme posielať novinky o nás - PsinaNEWS.
Váš email