Kubik

Čierny Kubko je psík, ktorý robí všetko naplno, a keď príde únava naplno aj oddychuje :-). Pochádza z českej Mathildy a je mladším bratom Henryho.

Jeho vychovávateľka je akčná mladá žena, ktorá stíha popri starostlivosti o rodinu a seba aj starostlivosť o šteniatka budúcich vodiacich psov.

Vo veku 4. mesiacov absolvoval svoje prvé hodnotenie povahy v novom rušnom prostredí železničnej stanice. Hlasného brzdenia vlaku ho síce dosť vyľakalo a záujem o okoloidúce psíky bol silný, inak však prechádzku zvládol spolu so svojou Zuzkou bravúrne.

Mladá žena sa s úsmevom prihovára malému čiernemu labradorovi, ktorý na ňu so záujmom pozerá. V pozadí stojí vlak pripravený na odchod.

Kubi postupne dospieva a spoznáva rôzne náročné prostredia.

Jeho záujem o okolie, psy, pachy, ľudí je však stále veľmi vysoký a nedokáže sa pri nich sústrediť na človeka. Napriek veľkej snahe vychovávateľky jeho rozptýliteľnosť a neschopnosť ovládať sa v takýchto situáciách zostáva stále vysoká. Pre vidiaceho človeka je jeho správanie v takýchto situáciách zvládnuteľné, avšak pre človeka, ktorý situáciu nevidí a teda nebude sa môcť na ňu vopred pripraviť by to bol problém. Preto sme sa rozhodli Kubika z programu vyradiť ešte pred dosiahnutím 1. roku.

Pred umiestnením v novej rodine však stihol ešte účinkovať v televízii.

Ďalší naši zverenci

Buďte informovaní

Zadajte váš email a s potešením vám budeme posielať novinky o nás – PsinaNEWS.

Váš email