Výchova a socializácia šteniat

Cieľ: Vychovať zo šteniat ľahko ovládateľných, sebavedomých, no zároveň pokojných mladých psov, ktorí sa vedia správať v každom prostredí.

Prvý rok života psa je pre jeho budúcnosť nesmierne dôležitý. Šteniatko spoznáva a vstrebáva všetko, čo prináša život s človekom: ruch mesta či pestrý život na vidieku, pohyb v dave ľudí či cestovanie dopravnými prostriedkami. Pre psa nič z toho nie je prirodzené, pre jeho budúce poslanie je to však nevyhnutné.

Vďaka spolupráci s medzinárodnou iniciatívou SDBF (Service Dogs Breeders Fellowship) majú naše šteniatka pôvod v účelových chovoch labradorských retrívrov, ktoré vznikli s cieľom šľachtenia ich vlastností vhodných na prácu vodiaceho psa (zastarane slepeckého psa). Organizácie, ktoré tieto chovy vlastnia, zabezpečujú kvalitnú starostlivosť a prvotnú socializáciu šteniat. Vo veku 8 týždňov odchádza šteniatko od svojej psej rodiny do rodiny dobrovoľníka – vychovávateľa, ktorý sa mu venuje pod dohľadom  inštruktora výchovy šteniat. V celom procese výchovy je pre nás prioritou zabezpečenie welfare šteniat a využívanie najnovších poznatkov a metód pozitívneho posilňovania pri ich výchove.

Pozrite si video o tom, čo sa dokáže naučiť 4 mesačné šteňa:

Ako by mal vyzerať pes po skončení programu Výchova – asi v 1. roku života:

Dobrovoľníkovi, ktorý vychováva šteňa, uhrádzame všetky náklady spojené s jeho výchovou. Po ukončení fázy výchovy zostávame s vychovávateľom v kontakte a informujeme ho o ďalšom živote psa.

Ak sa počas prvého roka života psa ukáže, že aj napriek všetkým snahám nie je jeho povaha vhodná na kariéru vodiaceho psa, alebo sa veterinárnym vyšetrením uňho preukáže chronické  ochorenie, je z výcvikového procesu vyradený. Následne mu nájdeme vhodnú rodinu a stane sa z neho bežný rodinný miláčik.

Máte záujem stať sa dobrovoľníkom?

Chcete požiadať o psa vyradeného z výcvikového procesu?

Kontaktujte nás: info@psinazivot.sk

Pozrite si video o tom, čo všetko zažije budúci vodiaci pes počas svojho prvého roka:

Buďte informovaní Zadajte váš email a budeme vás pravidelne informovať o novinkách v našej organizácii. Zadajte váš email a s potešením vám budeme posielať novinky o nás - PsinaNEWS.
Váš email