Forrest

Forrest.  Labradorský retríver žltej farby sa narodil v januári roku 2020 a pochádza z českej organizácie Mathilda. Prvý rok svojho života prežil u sympatických vychovávateľov v Prahe. Jeho špecializovaný výcvik mali na starosti cvičiteľky Katarína a Janka, ktoré zaznamenali jeho voľnú predstavovačku takto:

„Ahoj, volám sa Forrest. Nie, nie Gump. Aj keď s týmto sympatickým hrdinom mám možno pár spoločných čŕt. Som pokojný typ. Skoro až flegmatik. Dokážem robiť príjemnú spoločnosť rodine mojej trénerky, ležať si pri nej v peliešku, alebo pod stolom v reštaurácii, takmer o mne nevedia. Ale ak treba ísť do akcie, snažím sa. Som poctivý žiak, chcem robiť správne veci. A myslím, že sa mi darí dobre. Viem už vodiť trénerku tak dobre, že to skúšame aj „naslepo“. Viete, naši tréneri si v poslednej fáze špecializovaného výcviku naozaj zakrývajú oči, aby vedeli, kde máme rezervy, a kde ešte treba v tréningu pridať. Mám rád deti a vždy sa rád dám pohladkať. Len sa prosím, vždy spýtajte mojej trénerky, či môžete. 🙂 Tak to by bolo niečo málo o mne… Majte sa! Ako by povedal Forrest: „Ja bežím…..“

Učím sa obliekať postroj vodiaceho psa.
Asistujem pri výcviku mojich mladších kolegov.
So svojou cvičiteľkou usilovne trénujem, ale aj dobieham socializáciu.
Vo voľnom čase mám rád prechádzky a hru s inými psami.
Zoznamujem sa so svojou budúcou majiteľkou, ktorú budem sprevádzať životom.
Poctivo sa pripravujem na skúšku, teraz už s cvičiteľkou „naslepo“.
Relaxujem pred skúškou.
Zložil som skúšku pred komisiou a hrdím sa titulom vodiaci pes.

Forrestov život v našej organizácii sme zhrnuli do troch videí. V prvom si môžete pozrieť, kde žijú vodiace psy v tréningu, čo robia vo voľnom čase. Druhé video zachytáva postup Forrestovho tréningu a je doplnené komentármi v titulkoch. V treťom videu uvidíte ako sa vycvičený vodiaci pes Forrest zlaďuje so svojou konečnou majiteľkou a ako sa im spolu krásne žije a vodí.

Naša misia „vytvárať zohrané dvojice, ktorým sa lepšie spolu kráča životom“ bola vo Forrestovom prípade úspešná.

Z jej zavŕšenie ĎAKUJEME vychovávateľom z Mathildy za jeho výchovu, cvičiteľkám za jeho výcvik, Super zoo za krmivo a pomôcky, prispievateľom do zbierky Štvornohé oči a ostatným finančným darcom za dofinancovanie ostatných nákladov spojených so vznikom tejto skvelej dvojice.

Forrest, nech sa ti v Trebišove dobre vodí!  

Ďalší naši zverenci

Buďte informovaní Zadajte váš email a budeme vás pravidelne informovať o novinkách v našej organizácii.
Váš email