Naši psi

Aktuálne sa tešíme z 3 psov v našich programoch výchovy a výcviku. Každodenné súžitie v rodinách dobrovoľníkov a trénerky je plné radosti, ale aj drilu a opakovania naučeného. Našich psov možno poznať podľa postrojov s logom združenia.

Henry

Henry, čierny labradorský retríver, narodený v decembri 2020 pochádza z českej organizácie Mathilda. Tento rozvážny čierny psík vyrastá u vychovávateľky Katky.

Takto nejak by sa podľa Katky Henry predstavil verejnosti:

„Ja som Henry, ale pokojne ma volajte Sr. Henry. Ľudia hovoria, že mám vznešené, honosné meno a taký aj som. Milujem ľudskú spoločnosť. Ku každému človeku si idem s nadšením po pohladenie a za odmenu vyčarím každému úsmev na tvári. Fascinujú ma malé deti, s nimi sa hrám úplne najradšej. So psími kamošmi neúnavne lietam po lúke, ktorú mám neďaleko domu. Potom spokojne odpočívam pri mojej vychovávateľke, ktorá zatiaľ pracuje. Rád spoznávam nové veci, zvedavo skúmam všetko, čo sa len dá. S vychovávateľkou chodíme do mesta – do podnikov a nakupných centier. Musím sa predsa socializovať. Občas sa cítim nesvoj, ale zvykám si. Som predsa Sr. Henry a poradím si s hocičím! Nevzdávam sa len tak a teším na ďalšie dobrodružstvá.“

Skye

Skye pochádza z maďarskej partnerskej organizácie, kde dostala meno Szöcske, v preklade kobylka – ako prvá vyskočila z pôrodnej debny. Keďže  toto meno sa nám ťažko vyslovovalo, dostala u nás meno Skye. Je menovkyňou kreslenej postavičky z detského seriálu Paw patrol. Vychovávateľka Lucia je zamestnankyňou firmy Spin Master, ktorá má rozprávkovú Skye vo svojom portfóliu. Sme vďační, že v Spin Master sa rozhodli zasponzorovať výdavky spojené s výchovou našej Skye.

A čo by podľa Lucky o sebe Skye povedala?

„Volám sa Skye a mojím veľkým snom je pomáhať. Už teraz sa svedomito pripravujem. Mojej vychovávateľke podávam všetko, čo jej vypadne z ruky, aj niekoľkokrát za sebou. Niekedy ma to už prestáva baviť a pomyslím si: „Mala by si si dávať väčší pozor!“ Mám veľmi rada psích kamarátov. Niekedy sa však musím snažiť iných psíkov ignorovať. Je to nesmierne ťažká úloha, ale moja vychovávateľka sa vždy veľmi teší, keď sa mi to podarí a vtedy dostanem ešte chutnejšiu maškrtu ako inokedy. Veľmi ma baví učiť sa niečo nové. Je to zábava a cítim sa pritom ako najšikovnejší psík na svete!

Forrest

Forrest.  Labradorský retríver žltej farby sa narodil v januári roku 2020. Tak ako Henry, aj on pochádza z českej organizácie Mathilda. Prvý rok svojho života prežil u sympatických vychovávateľov v Prahe. Jeho špecializovaný výcvik má na starosti trénerka Katarína, ktorá zaznemenala jeho voľnú predstavovačku takto:

„Ahoj, volám sa Forrest. Nie, nie Gump. Aj keď s týmto sympatickým hrdinom mám možno pár spoločných čŕt. Som pokojný typ. Skoro až flegmatik. Dokážem robiť príjemnú spoločnosť rodine mojej trénerky, ležať si pri nej v peliešku, alebo pod stolom v reštaurácii, takmer o mne nevedia. Ale ak treba ísť do akcie, snažím sa. Som poctivý žiak, chcem robiť správne veci. A myslím, že sa mi darí dobre. Viem už vodiť trénerku tak dobre, že to skúšame aj „naslepo“. Viete, naši tréneri si v poslednej fáze špecializovaného výcviku naozaj zakrývajú oči, aby vedeli, kde máme rezervy, a kde ešte treba v tréningu pridať. Mám rád deti a vždy sa rád dám pohladkať. Len sa prosím, vždy spýtajte mojej trénerky, či môžete. 🙂 Tak to by bolo niečo málo o mne… Majte sa! Ako by povedal Forrest: „Ja bežím…..“

Buďte informovaní Zadajte váš email a budeme vás pravidelne informovať o novinkách v našej organizácii.
Váš email