Kubik hľadá nový domovKubik je 9-mesačný dorastenec labradorského retrívra. Pochádza z účelového chovu vodiacich psov v českej organizácii Mathilda. Je čipovaný, plne vakcinovaný a má vystavený Pas spoločenského zvieraťa. 

Je veľmi priateľský, komunikatívny, rád s človekom spolupracuje. Je privolateľný a základné povely ovláda tak, ako sa na jeho vek patrí 😊. Vyrastá v interiéri, je zvyknutý aj na spoločnosť dieťaťa aj mačky. Miluje spoločnosť iných psov, často je však voči nim až doterný. Má rád prechádzky, je priemerne aktívny, ak má dostatok pohybu dokáže prespať celý deň 🙂 Je socializovaný, avšak v niektorých nových prostrediach je úzkostlivý, čo sa prejavuje nepokojom. Toto sa však pravidelnými  prechádzkami v rôznych prostrediach zlepšuje.

Dôvodom jeho vyradenia z nášho programu  je vysoká vzrušivosť a rozptýliteľnosť okolím, najmä psami, inými ľuďmi a pachmi. Kubik sa tak chce s každým zvítať a skamarátiť, a v tejto situácii dá človekom ťažšie ovládať. Pre vidiaceho človeka je toto správanie zvládnuteľné, avšak pre človeka, ktorý situáciu nevidí a teda nebude sa môcť na ňu vopred pripraviť by to bol problém.

Kubik je vhodný pre skúsenejšieho človeka, ktorý hľadá parťáka na pravidelné prechádzky, alebo človeka, ktorý hľadá psa na psie športy, či pracovné aktivity so psom. Je vhodný aj do rodiny s iným psom, je ideálne ak je druhý pes dostatočne asertívny, aby vedel Kubikovu prípadnú dotieravosť zastaviť. 

Vybratému záujemcovi poskytneme 10-14 dňovú lehotu na zoznámenie sa s Kubikom u seba doma. Cena 850 eur. Súčasťou adopcie je povinnosť kastrácie Kubika po dosiahnutí vhodného veku na tento zákrok (cca po 1. roku života).

Kontakt: info@psinazivot.sk, 0903308307

Čierny dorastenec labradorského retrívra môže byť tým správnym parťákom práve pre vás!
Buďte informovaní

Zadajte váš email a s potešením vám budeme posielať novinky o nás – PsinaNEWS.

Váš email